جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فهرست مطالب

خرید خانه در ترکیه چه ساز و کاری دارد؟

خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی، با همراهی یک فرد یا تیم مطلع، فرایندی نسبتاً ساده است. با این حال، مهم است که قبل از شروع این فرایند، تمام مراحل و مدارک مورد نیاز را بدانید.

خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی

مرحله اول: دریافت شماره مالیاتی

برای دریافت شماره مالیاتی در ترکیه، باید با در دست داشتن اصل و کپی پاسپورت خود به اداره مالیات منطقه‌ای که به صورت موقت سکونت دارید، مراجعه کنید. در این مرحله، باید فرم درخواست شماره مالیاتی را تکمیل کرده و مدارک لازم را ارائه دهید. پس از بررسی مدارک شما، اداره مالیات شماره مالیاتی شما را صادر می‌کند.

مرحله دوم: افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک‌های ترکیه

برای افتتاح حساب در یکی از بانک‌های رسمی جمهوری ترکیه، باید با در دست داشتن کد مالیاتی خود به یکی از بانک‌ها مراجعه کرده و نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایید. طبق قانون هیچ بانکی اجازه باز نکردن حساب را برای شما ندارد، اما با توجه به برخی محدودیت‌های اعمال شده برای برخی از ملیت‌ها، ممکن است با مراجعه به برخی بانک‌ها برای شما حساب باز ننمایند. پیشنهاد می‌شود در مرحله اول بانک‌های دولتی را امتحان کنید.

خرید خانه در ترکیه
خرید خانه در ترکیه

مرحله سوم: انتخاب ملک

پس از دریافت شماره مالیاتی و افتتاح حساب بانکی، می‌توانید برای انتخاب ملک اقدام کنید. برای انتخاب ملک می‌توانید از وب سایت‌های املاک و مستقلات ترکیه یا مراجعه به مشاورین املاک استفاده کنید. هنگام انتخاب ملک، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

موقعیت مکانی ملک

مساحت و متراژ ملک

تعداد اتاق‌ها و امکانات ملک

وضعیت سند ملک 

مرحله چهارم: مذاکره قیمت

پس از انتخاب ملک، باید با فروشنده قیمت را مذاکره کنید. در این مرحله، باید تمام شرایط و جزئیات معامله را به خوبی بررسی کنید. طبق قانون تمامی قراردادها براساس واحد پولی رایج کشور ترکیه یعنی لیر است. چنانچه فروشنده درخواست هر ارز خارجی را داشته باشد، باید به نرخ روز معامله و روز سند که مابقی هزینه پرداخت می‌گردد توجه کنید و برای جلوگیری از ضرر ناشی از نوسانات لیر، یک نرخ ثابت را در روز قرارداد با فروشنده تعیین کنید.

مرحله پنجم: امضای قرارداد خرید ملک

پس از توافق بر روی قیمت، شرایط ملک مورد نظر و مشخص شدن نحوه پرداخت، باید قرارداد خرید و فروش را با فروشنده امضا کنید. توجه نمایید این قرارداد باید به صورت رسمی و توسط یک وکیل تنظیم شود.

buy home فرآیند خرید خانه در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی

هزینه‌های خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی

هزینه های خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ارزش ملک، موقعیت مکانی ملک، و شرایط پرداخت. با این حال، به طور کلی، هزینه های خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی شامل موارد زیر است:

قیمت خانه:

هزینه اصلی خرید خانه در ترکیه قطعا مبلغی است که برای خود ملک می‌پردازید.

هزینه‌های قانونی:

شامل هزینه‌های ثبت سند مالکیت، هزینه‌های مشاور املاک، و هزینه‌های وکیل

مالیات:

مالیات بر خرید ملک در ترکیه ۴ درصد از ارزش کل ملک است

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

نکات مهم برای خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی

علاوه بر مراحل و مدارک ذکر شده در بالا، موارد زیر نیز از نکات مهم برای خرید خانه در ترکیه هستند:

مطالعه قوانین و مقررات

قبل از خرید خانه در ترکیه، باید قوانین و مقررات مربوط به خرید و فروش ملک در این کشور را مطالعه کنید. این قوانین و مقررات می‌توانند در وب سایت اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه یافت شوند. 

مشاوره با یک متخصص

قبل از شروع فرایند خرید خانه، باید با یک متخصص املاک و مستقلات مشورت کنید تا از صحت و قانونی بودن معامله اطمینان حاصل کنید.

بررسی شرایط ملک

قبل از خرید خانه، باید شرایط ملک را به طور کامل بررسی کنید. این بررسی می‌تواند شامل بررسی وضعیت سند ملک، وضعیت امکانات ملک، و وضعیت ایمنی ملک باشد. 

تأمین بودجه کافی

خرید خانه در ترکیه یک سرمایه‌گذاری بزرگ است. بنابراین، باید قبل از خرید خانه، بودجه کافی برای این کار را تأمین کنید. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید فرایند خرید خانه در ترکیه را به راحتی و با موفقیت انجام دهید.

تحقیق در مورد منطقه

قبل از خرید خانه، باید در مورد منطقه‌ای که قصد خرید ملک در آن را دارید، تحقیق کنید. این تحقیق می‌تواند شامل بررسی وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه، دسترسی به امکانات و خدمات عمومی، و موقعیت مکانی ملک باشد.

زندگی و سرمایه‌گذاری در ترکیه

قدرت ما در تحلیل اطلاعات ملکی کشور ترکیه است

نام دسته بندی خرید

جمع‌بندی خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه برای یک شخص خارجی یک فرایند نسبتاً ساده است. با این حال، مهم است که قبل از شروع این فرآیند، تمام مراحل و مدارک مورد نیاز را بدانید. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید فرایند خرید خانه در ترکیه را به راحتی و با موفقیت انجام دهید.

مهاجرت، زندگی و سرمایه‌گذاری در ترکیه

© تمامی حقوق برای لینکین ترکیه محفوظ است. ۱۳۹۹ – ۱۴۰۳

پروژه با موفقیت به صفحه مقایسه افزوده شد.

حداکثر ۳ پروژه را می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید.