ترکیه،
شروع یک راه تازه

نحوه دریافت انواع اقامت کشور ترکیه به روش اصولی و قانونی

روش‌های اخذ شهروندی ترکیه

۱) خرید یک خانه (ملک) با قیمت حداقل ۲۵۰ هزار دلار

این ساده‌ترین و پرطرفدارترین روشی است که از طریق آن امکان دریافت پاسپورت ترکیه هم وجود دارد. حتی نیازی نیست که این مبلغ را حتماً برای یک واحد و یک ملک پرداخت کنید. با خریدن دو ملک به ارزش 250 هزار دلار، باز هم در این پلن شانس گرفتن پاسپورت ترکیه را خواهید داشت.

۲) سرمایه‌گذاری حداقل ۵۰۰ هزار دلار در بانک‌های مورد تأیید دولت ترکیه

شما می‌توانید با داشتن یک حساب سرمایه‌گذاری در بانک‌های مدنظر دولت ترکیه، ضمن گرفتن سود، پلن مهاجرتی خود را به قصد دریافت پاسپورت ترکیه، پیگیری کنید. دقت داشته باشید که در این روش نیازی نیست لزوماً با دلار سرمایه‌گذاری کنید و موضوعی که اهمیت دارد، این است که مجموع سرمایه‌گذاری شما ارزشی برابر با 500 هزار دلار داشته باشید. البته در سیستم بانکداری کشور ترکیه، میزان سودی که خواهید گرفت، بسته به نوع ارزی که با آن سرمایه‌گذاری کردید، متفاوت است.

۳) خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به ارزش

خرید ملکی به ارزش 250000 دلار یا معادل با لیر ترکیه و ارز خارجی معادل. چنین ملکی حدود سه سال با محدودیت انتقال سند مالکیت (ز تاریخ 18/09/2018) مواجه خواهد بود.

برای املاک و مستغلات خریداری شده بین تاریخ 12.01.2017 و 18.09.2018، ارزش املاک و مستغلات باید حداقل 1.000.000 دلار یا بالاتر باشد.

املاک براساس نرخ ارز بانک مرکزی ترکیه در تاریخ روز معامله محاسبه می‌شوند.

کلیه نقل و انتقالات مالی مربوط به املاک و مستغلات باید از طریق بانک و به حساب فروشنده انجام شود.

درخواست مالکیت چندگانه نیز امکان‌پذیر است. هیچ محدودیتی در مورد نوع ملک خریداری شده (خانه، دفتر، زمین و…) وجود ندارد. املاک پیش فروش برای درخواست شهروندی باید فقط از شهروندان یا شرکت‌های ترک خریداری شده باشند.

حساب سپرده در بانک ترکیه:  ۵۰۰.۰۰۰ دلار

واریز حداقل ۵۰۰.۰۰۰ دلار آمریکا یا ارز خارجی معادل آن یا لیر ترکیه در هر بانک فعال در کشور ترکیه به شرط عدم برداشت حداقل به مدت سه سال (تصدیق شده توسط سازمان نظارت بر امور بانکی)
تغییر از سرمایه‌گذاری سپرده به انواع دیگر سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است.

اوراق قرضه دولت:&۵۰۰.۰۰۰ دلار

 خرید حداقل 500،000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیر ترکیه اوراق قرضه دولتی با این شرط که حداقل برای سه سال قابل فروش نباشد. (تصدیق شده توسط وزارت خزانه‌داری و دارایی)

این موارد شامل اوراق قرضه دولت، اوراق مشارکت در بازارهای خارجی توسط خزانه‌داری ترکیه (اوراق قرضه یورو و …) و گواهی‌های اجاره صادر شده توسط خزانه‌داری ترکیه می‌شود.

سرمایه‌گذاران می‌توانند آزادانه از سود مربوطه نیز بهره‌مند شوند.

پروژه با موفقیت به صفحه مقایسه افزوده شد.

حداکثر ۳ پروژه را می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید.