جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعلام معافیت مالیاتی درآمد اجاره خانه در سال 2024

فهرست عناوین مقاله

درخواست مشاوره :
آخرین به‌روزرسانی مطلب:
دولت ترکیه معافیت مالیاتی جدیدی برای درآمد اجاره مسکونی در سال 2024 اعلام کرد، این معافیت برای صاحب‌خانه‌هایی اعمال می‌شود که ملک خود را اجاره داده‌اند و درآمد آن‌ها بیش از 33 هزار لیر باشد.
فهرست عناوین مقاله

خبر خوش سازمان امور مالیاتی برای صاحب‌خانه‌ها، اعلام معافیت مالیاتی درآمد اجاره خانه

دولت ترکیه معافیت مالیاتی جدیدی برای درآمد اجاره مسکونی در سال 2024 اعلام کرد. بر اساس این معافیت، صاحب‌خانه‌هایی که درآمدشان از اجاره خانه از 33 هزار لیر در سال تجاوز نمی‌کند، نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد اجاره ندارند.

این معافیت برای صاحب‌خانه‌هایی اعمال می‌شود که ملک خود را اجاره داده‌اند و درآمد حاصل از آن را به صورت منظم دریافت می‌کنند. اگر درآمد اجاره شما بیش از 33 هزار لیر باشد، تنها مبلغ مازاد بر 33 هزار لیر مشمول مالیات خواهد بود.

شرایط معافیت مالیاتی درآمد اجاره خانه چیست؟

اجاره‌کنندگان نیز موظفند پرداخت‌های اجاره خود را به عنوان “پرداخت اجاره” از طریق بانک به IBAN ارسال کنند، نه به صورت دستی یا پرداخت با انتقال وجه. در غیر این صورت، مشمول جریمه غیرقانونی خواهد شد. علاوه بر این، ممکن است به دلیل فرار مالیاتی با مجازات‌های مختلفی روبرو شود. هنگام ارائه اظهارنامه درآمد اجاره، می‌توانید کلیه هزینه‌های مربوط به مسکن را از مالیات کسر کنید. کافی است تمام اسناد و فاکتورها را نگه دارید.
معافیت مالیاتی درآمد اجاره خانه

اشتراک‌گذاری
فیسبوک
توییتر
تلگرام
واتس‌اپ
پرینت صفحه

مهاجرت، سرمایه‌گذاری و زندگی در ترکیه

© تمامی حقوق برای لینکین ترکیه محفوظ است. ۱۳۹۹ – ۱۴۰۲

پروژه با موفقیت به صفحه مقایسه افزوده شد.

حداکثر ۳ پروژه را می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید.