جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فهرست عناوین مقاله
درخواست مشاوره :
آخرین به‌روزرسانی مطلب:
طبق داده‌های هفتگی وضعیت مالی و بانکی CBRT که اخیرا منتشر شده است، ذخایر ناخالص ارزی بانک مرکزی با کاهش ۱.۹۳ میلیارد دلاری مواجه شده و به ۶۸ میلیارد و ۷۴۸ میلیون دلار رسیده است.
فهرست عناوین مقاله

افزایش ذخایر طلا بانک مرکزی ترکیه در سایه کاهش ذخایر ارزی

بر اساس آخرین گزارش‌های بانک مرکزی ترکیه (CBRT)، ذخایر ارزی این بانک در هفته منتهی به ۲۹ مارس، با کاهش ۷۱۸ میلیون دلاری نسبت به هفته قبل، به ۱۲۳ میلیارد و ۱۲۶ میلیون دلار رسید.

طبق داده‌های هفتگی وضعیت مالی و بانکی CBRT که اخیرا منتشر شد، ذخایر ناخالص ارزی بانک مرکزی با کاهش ۱.۹۳ میلیارد دلاری مواجه شده و به ۶۸ میلیارد و ۷۴۸ میلیون دلار رسیده است. در ۲۲ مارس، این رقم ۷۰ میلیارد و ۶۸۱ میلیون دلار بود.

در همین بازه زمانی ذخایر طلای ترکیه نیز  روندی افزایشی داشته و با جهش ۱.۲ میلیارد دلاری، از ۵۳ میلیارد و ۱۶۳ میلیون دلار به ۵۴ میلیارد و ۳۷۸ میلیون دلار رسیده است.

بانک مرکزی ترکیه

در مجموع ذخایر بانک مرکزی ترکیه در هفته منتهی به ۲۹ مارس نسبت به هفته قبل ۷۱۸ میلیون دلار کاهش یافته و از ۱۲۳ میلیارد و ۸۴۴ میلیون دلار به ۱۲۳ میلیارد و ۱۲۶ میلیون دلار رسیده است.

کارشناسان اقتصادی بر این باورند که این اقدام با هدف حمایت از ارزش لیر، واحد پول ملی ترکیه، صورت گرفته است. کاهش ذخایر ارزی می‌تواند نشان دهنده دخالت بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز یا تامین مالی واردات باشد. از طرفی، افزایش ذخایر طلا می تواند به عنوان اقدامی برای حفظ ارزش دارایی ها در برابر تورم تفسیر شود. این اقدامات در دراز مدت می‌تواند اقتصاد ترکیه را رشد داده و باعث کاهش تورم و کاهش ریسک سرمایه گذاری در ترکیه شود.

درخواست خدمات مشاوره تخصصی

کارشناسان لینکین آماده کمک به شما هستند. می‌توانید از ظریق واتس‌اپ یا فرم تماس وب‌سایت با ما در ارتباط باشید.

 
سوالی دارید؟

کارشناسان لینکین آماده کمک به شما هستند. می‌توانید از ظریق واتس‌اپ یا فرم تماس وب‌سایت با ما در ارتباط باشید.

 
اشتراک‌گذاری
فیسبوک
توییتر
تلگرام
واتس‌اپ
پرینت صفحه
مهاجرت، زندگی و سرمایه‌گذاری در ترکیه

© تمامی حقوق برای لینکین ترکیه محفوظ است. ۱۳۹۹ – ۱۴۰۳

پروژه با موفقیت به صفحه مقایسه افزوده شد.

حداکثر ۳ پروژه را می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید.