فهرست عناوین مقاله

درخواست مشاوره :
سرمایه گذاری روی زمین
آخرین به‌روزرسانی مطلب:
برای آن دسته از افرادی که به دنبال کسب درآمد در کوتاه مدت نیستند، سرمایه گذاری روی زمین گزینه بسیار مناسبی است. انتظاری که باید از این سرمایه گذاری داشته باشید، سوددهی طی 15 الی 20 سال است. خصوصاً مناطق رو به توسعه که برای سرمایه گذاری مناسب‌تر هستند.

اگر می‌خواهید در طولانی مدت از سرمایه گذاری روی زمین سود کنید، اگر انتظار ندارید که یک شبه به درآمد برسید، و اگر به دنبال یک سرمایه گذاری با ریسک و همینطور بازگشت سرمایه بالا هستید، سرمایه گذاری روی زمین مناسب شماست. اما این نوع سرمایه گذاری نیاز به تحقیقات همه جانبه دارد. در این مقاله ما تمام مواردی که باید در هنگام سرمایه گذاری روی زمین مورد توجه قرار دهید را برای شما به طور خلاصه آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

برای آن دسته از افرادی که به دنبال کسب درآمد در کوتاه مدت نیستند، سرمایه گذاری روی زمین گزینه بسیار مناسبی است. انتظاری که باید از این سرمایه گذاری داشته باشید، سوددهی طی 15 الی 20 سال است. خصوصاً مناطق رو به توسعه که برای سرمایه گذاری مناسب‌تر هستند.

المان‌هایی که می‌توانند روی قیمت یک قطعه زمین تاثیر بگذارند عبارتند از:

 • متراژ کلی زمین
 • قدر السهم زمین و ساختار مالکیت آن
 • موقعیت مکانی زمین، منطقه، وضعیت توسعه محیطی، فرصت‌های موجود برای سیستم حمل و نقل
 • پتانسیل گسترش منطقه‌ای که زمین در آن قرار گرفته است
 • ویژگی‌های زمین مانند شکل، اندازه، توپوگرافی، شرایط خاک
 • وضعیت منطقه‌بندی
 • پلن‌های آتی تقسیم‌بندی منطقه‌ای
 • محدودیت‌های احتمالی زمین

نکات مهم در فرایند سرمایه گذاری روی زمین

در واقع شما به عنوان خریدار، 3 مرحله اساسی از سرمایه گذاری روی زمین را می‌بایست مورد بررسی قرار دهید. شناخت و خرید زمین از منطقه مناسب، صبر کردن تا زمان درست برای فروش زمین و در نهایت فروش.

وقتی روی یک زمین سرمایه گذاری می‌کنید، باید حتماً تحقیقات همه جانبه‌ای انجام دهید که شامل موارد زیر می‌شود:

 • قبل از خرید یک زمین، مطمئن شوید که محل قرارگیری یا لوکیشن آن را دیده‌اید و مناطق اطراف و حوالی آن را بررسی کرده‌اید.
 • درباره وضعیت منطقه‌بندی زمینی که قرار است خریداری کنید، تحقیقات کافی انجام دهید.
 • سند مالکیت زمین را از نظر موارد مربوط به ممیزی عواید و ثبت اراضی و املاک بررسی کنید. مطمئن شوید که قطعه زمین شما، همانی است که در سند قانونی آن مشخص شده و با چیزی که به شما نشان داده می‌شود، همخوانی دارد.
 • پلن‌های آتی تقسیم‌بندی منطقه‌ای را چک کنید. اگر یک قطعه زمین تفکیک نشده یا منطقه‌بندی نشده را می‌خرید، از شهرداری مربوطه استعلام بگیرید که آیا در آینده این زمین جزو تقسیم‌بندی‌های منطقه‌ای خواهد بود یا خیر.
 • به اداره ثبت املاکی که کارهای زمین شما به آن مربوط است بروید و بررسی کنید که آیا محدودیت یا مشکل قانونی‌ای که حقوق ملکی زمینی که می‌خواهید خریداری کنید را محدود کند، وجود دارد یا خیر.
 • مطمئن شوید که زمین مدنظر اگر عوارض یا مالیاتی طی سال‌های گذشته به شهرداری بدهکار است، پرداخت خواهد شد.

فراموش نکنید که در این میان داشتن یک وکیل کارکشته، باعث می‌شود فرایند خرید سرعت پیدا کرده و تمامی فرم‌های قانونی، با دقت بیشتری پر شوند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، می‌توانید تا حد زیادی مطمئن شوید که سرمایه‌گذاری موفقی خواهید داشت. با این حال مشاوره گرفتن از یک تیم باتجربه و آشنا با مراحل اداری خرید ملک و زمین خصوصاً در کشور ترکیه، می‌تواند تاثیر به سزایی در فرایند این کار داشته باشد.

اشتراک‌گذاری
فیسبوک
توییتر
تلگرام
واتس‌اپ
پرینت صفحه
خرید ملک در کشور ترکیه
turkey-real-estate-investment
جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در 2023: املاک و مستغلات ترکیه
آیا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه همچنان می‌تواند در سال 2023 سودآور باشد؟ پاسخ به این سؤال به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نوع ملکی که علاقه‌مند به خرید آن هستید، موقعیت مکانی ملک و اهداف سرمایه‌گذاری شما. بااین‌حال...
Farmer cultivates a field plantation of young Riviera potatoes. Weed removal and improved air access to plant roots. Fertilizer with nitrate and plowing soil for further irrigation irrigation.
خرید مزرعه و زمین؟ 7 نکته مهمی که در خرید باید بدانیم
European-side-Istanul
شهری در 2 قاره: مقایسه استانبول آسیایی و اروپایی
در نهایت، بهترین منطقه برای زندگی در استانبول به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال یک سبک زندگی مقرون به صرفه تر و آرام تر در دل جامعه ترک هستید، بخش آسیایی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. اگر به دنبال یک سبک زندگی پرهیجان و سریع تر هستید، طرف اروپایی ممکن است انتخاب بهتری باشد.
پروژه املاک کنوت - Emlak Konut
املاک کنوت (Emlak Konut) کیست؟ چرا می‌توان به پروژه‌های این شرکت اعتماد کرد؟
Emlak Konut بزرگترین شرکت املاک و مستغلات ترکیه است و پروژه های آنها به عنوان سرمایه گذاری مناسب شناخته شده است. املاک کنوت با سابقه موفقیت آمیز، طیف گسترده ای از املاک را برای انتخاب از جمله آپارتمان ها، ویلاها و فضاهای تجاری ارائه می دهد. چه به دنبال مکانی برای زندگی یا یک فرصت سرمایه گذاری باشید، Emlak Konut یک انتخاب عالی است.
معرفی 14 شرکت‌ ساختمانی معتبر در استانبول و ترکیه
معرفی 14 شرکت‌ ساختمانی معتبر در استانبول و ترکیه
استانبول، قلب ترکیه که یک متروپل واقعی است، مورد علاقه بسیاری از شرکت های ساختمانی بزرگ بوده چون این یک موهبت و فرصت استثنایی برای شرکت های ساختمانی در استانبول برای اجرای برنامه های درآمدی خود با تعریف پروژه ها و طرح های توسعه مختلف است. به همین دلیل شرکت های ساختمانی برای اجرای پروژه ها در استانبول با یکدیگر رقابت می کنند. ما در این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد شرکت‌ ساختمانی معتبر در استانبول خواهیم داد.
ویلای لاکچری ترکیه
راهنمای خرید ویلا در ترکیه در سال 1402
خرید ویلا در ترکیه یک انتخاب بسیار عالی است. اگر هدف شما از  این خرید تجربه یک سبک زندگی جدید و متفاوت باشد. موارد زیادی وجود دارد که کسانی که قصد خرید ویلا را دارند باید به آن توجه کنند. در این مقاله در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

پروژه با موفقیت به صفحه مقایسه افزوده شد.

حداکثر ۳ پروژه را می‌توانید با یکدیگر مقایسه کنید.